Chovná stanice Grefina

Whippet

CILKA Okava


nar. 25.10.1993, výška 46cm, váha 10kg, barva plavá, bílé zn., černá m.

Otec: ALMIR (ELDORADO DE LA FULMINANTE & ELEIR Z BRUNIV)

Matka: AIMI Okava (RICARDO & ID EST SAPPHO)

Více o jejích předcích naleznete v jejím rodokmenu.

CILKA je vysloveně výstavní fena - žádný dostihový pes. Proto u ní naleznete pouze výčet jejích úspěchů z výstav. Potomci CILKY po nakrytí psem ASCOT PLUM Brandy.ČIKINA


nar. květen 1992, barva žíhaná, bílé zn.

Otec: TULÍK (vipet bez PP)

Matka: AQUITA DARAJOS (BETFELOW Z HEDVÁBÍ & KILIA DANDILION)

Povídání o ČIKINĚ je úplně jiné než u ostatních psů, žádné výstavy, žádné dostihy, ale pouze stručný "životopis" včetně jejího krušného mládí.

ČIKINA se narodila v zednické rodině v Praze. Matka ČIKINY je pes s rodokmenem, ale majitelé se s ní nedostavili k chovatelskému svodu. Byla nakryta TULÍKEM (vipetem bez PP). Majitelka TULÍKA bohužel odmítla podat vysvětlení o původu psa. K nám se ČIKINA dostala prostřednictvím pořadu Magion přes psí útulek v Praze-Troji. Je to náš první chrt - fena a bez ní bychom neměli vůbec zdání, co to chrt vlastně je. O jejím původu jsme se dozvěděli během náhodného setkání s majiteli AQUITY, kteří nám sdělili, že celý vrh štěnat odnesli do pražské tržnice a prodali Romům. A výsledek - psi skončili na ulici jako bezdomovci. Naše ČIKINA byla nalezena někde na Kavčích horách. (Její sestra byla budoucími majiteli nalezena taktéž ve velmi zbídačeném stavu.) ČIKINA měla poraněné dva obratle bederní páteře a obroušené špičáky. Nyní je jí 14 let, špatně vidí, hůře slyší, ale za dozoru zvládne i 10-ti km procházku po lese. Zaslouží si stále naší pozornost a i když nebyla nikdy nakryta, vždy u každého vrhu našich dvou dalších fen pomáhala se štěňaty.